Průmyslové podlahy

Průmyslové, interiérové a epoxidové podlahy

Vzhledem k výborným užitným vlastnostem nalezly epoxidové a polyuretanové pryskyřice využití všude tam, kde svými vlastnostmi výrazně převyšují klasické materiály. Oblíbenost těchto materiálů u našich předních architektů stále roste. Mezi největší přednosti interiérové podlahy patří nadprůměrná odolnost, bezespárá aplikace, celoplošné zakotvení k podkladu, vysoká pružnost a protiskluzné vlastnosti, barvy a barevné kombinace, snadné čištění.Interiérové podlahy vyrábíme z mnoha materiálů. Naše interiérové podlahy mají skvělé vlastnosti, díky nimž jsou interiérové podlahy snadno použitelné. Podlahy od firmy ODEFLOOR vynikají především vlastnostmi: odolnost, pevnost a samozřejmě již zmiňovaná snadná údržba těchto interiérových podlah. Díky svým vynikajícím konstrukčním vlastnostem, ale také díky vysoké estetické hodnotě, dokázaly epoxidové pryskyřice proniknout i do oblasti interiérových podlah. Mezi výhody pryskyřic patří výborný vzhled, vysoká mechanická odolnost, nadprůměrná odolnost vůči chemikáliím a v neposlední řadě snadné čištění a údržba. Interiérové podlahy jsou vysoce dekorativní, a to díky široké paletě dostupných odstínů, kterou lze dále doplnit barevnými chipsy.

Jedním z nejdůležitějších aspektů pro špičkovou kvalitu námi aplikovaných podlahových systémů je dokonalá příprava podkladu. Nejpoužívanější je bezprašné tryskání nebo frézování a následné odsátí prachu a veškerých pevných částí. Dále je důležité vyrovnání velkých výtluků a nerovností pomocí plastbetonu, opravy prasklin a malých nerovností epoxidovým tmelem. Pro zpevnění velkých ploch používáme hloubkovou penetraci.

Bezprašné nátěry

Pro nátěry podlah se používají zejména epoxidové nebo polyuretanové nátěrové hmoty. Tyto nátěry se požívají pro lehké až středně těžké zatížení. Využívají se ve skladovacích halách, garážích, kotelnách a všude tam, kde je vyžadována bezprašnost a snadná čistitelnost. Barva dle RAL.

Lité epoxidové a polyuretanové podlahy

Používají se k vytvoření špičkových bezespárých podlah s vysoce kvalitním, hladkým (lesklým nebo matným) povrchem. Materiál je hygienicky nezávadný, odolný zvýšenému mechanickému zatížení, působení ropných produktů, roztoků kyselin, solí a rozpouštědel. Díky téměř nulové poréznosti povrchu se navíc velmi dobře čistí a udržují. Aplikuje se v tloušťce cca 3 mm. Barva na přání zákazníka dle RAL.

Stěrkované epoxidové a polyuretanové podlahy

Jsou protiskluzové podlahy se vsypy křemičitých písků o tloušťce 1 – 3 mm. Používají se všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na pevnost a oděruvzdornost. Tyto podklady vykazují velice dobré fyzikálně-mechanické vlastnosti a chemickou odolnost. Výsledný povrch zamezuje pronikání solí, olejů a dalších nečistot do podkladového betonu, čímž podstatně zvyšuje jeho odolnost a životnost.. Barva na přání zákazníka dle RAL. Využití: garáže, haly, rampy, chodby

Plastbetonové podlahy

Plastbeton je směs epoxidové pryskyřice s křemičitým pískem, který se aplikuje na předem napenetrovaný betonový podklad v tloušťce 8 – 20 mm. Používá se tam, kde jsou kladeny extrémně vysoké nároky na pevnost (strojírenský průmysl, výrobní a skladovací haly). Využívá se také na opravy výtluků v betonech a výrobu požlábků. Na finální úpravu se používají výše uvedené epoxidové lité a stěrkované podlahy.

Antistatické podlahy

Antistatické podlahy jsou epoxidové stěrky s hladkým nebo protiskluzovým povrchem o tloušťce 2 – 4 mm. Jsou elektrostaticky vodivé se svodovým odporem 104 – 106 OHM. Podlahy jsou aplikovány v prostorách pro počítače, operačních sálech, elektrotechnickém průmyslu, čistých prostorách se sterilním prostředím, skladech výbušných látek atd. Nepříznivé působení se vyskytuje všude tam, kde dochází k tření, oddělování, řezání, přesypávání či rolování materiálů. Na rovný povrch se pokládá vodivá vrstva schopná odvádět elektrostatický náboj z plochy. Systémy obsahují velké množství uhlíkových vláken, které mají dostatečnou vodivost k tomu, aby splnily požadavky na ochranu proti explozi.

Celková rekonstrukce schodů

Provádíme opravy poškozených a prošlapaných schodů a podest z různých materiálů (beton, teraco, atd.) Finální úpravy vytváříme dle požadavků zákazníka (hladká, protiskluzová) v barvách dle vzorníku RAL. Používané materiály jsou zdravotně nezávadné a velmi dobře čistitelné.

Vysoce odolný podlahový systém UCRETE

UCRETE je vysoce odolný podlahový systém. Jedinečná, vysoce odolná technologie z polyuretanových pryskyřic s mimořádnou odolností vůči agresivním chemikáliím, s výbornou rázovou houževnatostí a teplotní odolností dle aplikované tloušťky systému (až 150°C). Nejodolnější podlaha, zejména pro potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl.

Základní druhy podlahoviny UCRETE

UCRETE UD 200 – vysoká odolnost proti teplotním šokům -40 až +120 st. C, protiskluz
UCRETE MF – vysoká odolnost proti teplotním šokům -40 až +70 st. C, hladký povrch
UCRETE DP 10 (20,30) – vysoká odolnost proti teplotním šokům -40 až 120 st. C, volitelná textura povrchu.

Požlábky

Zabezpečují bezespárý přechod podlahy na svislou stěnu. Jsou realizovány z materiálu UCRETE WR, výšky 50 mm, půlkulaté.


Interiérové podlahy

Polyuretanové měkké systémy Materop 1300

Lité epoxidové podlahy

Stěrkované podlahy se vsypy barevných písků nebo chipsů

Interiérové podlahy vyrábíme z mnoha materiálů. Naše interiérové podlahy mají skvělé vlastnosti, díky nimž jsou interiérové podlahy snadno použitelné. Podlahy od firmy ODEFLOOR vynikají především vlastnostmi: odolnost, pevnost a samozřejmě již zmiňovaná snadná údržba těchto interiérových podlah.

Pružný systém MASTERTOP 1300

Polyuretanové systémy Mastertop 1300 splní jakékoli přání ohledně barev a vzorů. Můžeme poskytnout materiál v pestré barevné škále v souladu s požadavky a přáním zákazníků. Podlahovina se aplikuje v tekuté formě a po vytvrdnutí je zcela bez spár. Pomocí více druhů penetrací je možné docílit dokonalého zakotvení podlahoviny s celou řadou různých podkladů. Pružnost podlahové krytiny znamená, že kročejový hluk je efektivně tlumen a absorbován, čímž brání nadměrné hlučnosti. Řada Mastertop nabízí tři systémy, které mají různou tvrdost (od polotvrdé po měkké provedení).

Bezespárá aplikace
Různé tloušťky, pružnosti a protiskluzové vlastnosti
Samonivelační s překlenutím trhlin
Snadné čištění a nízké náklady na údržbu
Pohodlnost (omezuje nárazy do klubů a snižuje únavu)
Snižuje hladinu hluku i při nadměrném zatížení
Velmi dobře obnovitelný vrchní nátěr

Lité epoxidové podlahy

Díky svým vynikajícím konstrukčním vlastnostem, ale také díky vysoké estetické hodnotě, dokázaly epoxidové pryskyřice proniknout i do oblasti interiérových podlah. Mezi výhody pryskyřic patří výborný vzhled, vysoká mechanická odolnost, nadprůměrná odolnost vůči chemikáliím a v neposlední řadě snadné čištění a údržba. Podlahy jsou vysoce dekorativní, a to díky široké paletě dostupných odstínů, kterou lze dále doplnit barevnými chipsy.

Poradenství pro interiérové podlahy

V pokládce interiérových podlah máme zkušenost již mnoho let, a tak vám můžeme pomoci s tím správným výběrem, tak aby podlaha splnila veškeré vaše očekávání.